• Žákům
  • Galerie Kratochvíle

Skot-Land 2016

V úterý 15. 11. 2016 se účastníci letošního zájezdu do Skotska znovu společně sešli v galerii Kratochvíle na vernisáži výstavy s názvem „Skot Land“. Společně jsme si oživili vzpomínky na chvíle strávené v této kouzelné zádumčivé zemi.

Autoři vítězných fotografií v jednotlivých kategoriích – Edinburgh, Highlands, Isle of Skye, Loch Ness a historie – obdrželi odměny – rámečky na fotografie; celkový vítěz Filip Šrubař získal poukaz na fotoobraz.

Součástí bohatého programu bylo vystoupení Lukáše Sýkory z E3B, mistra republiky v electric boogie, a promítání dokumentu „SCOT LAND“ Lucie Martinákové.

Na všechny účastníky, fotografy i návštěvníky čekalo u baru bohaté domácí pohoštění. Účast byla velmi hojná.

Děkujeme všem, kteří se na přípravě výstavy podíleli.

Renáta Martináková, Mária Sčasná a Alena Pečtová

Dívej se kolem sebe 2017

Dívejme se kolem sebe aneb Kde a jak se také žije

Ve středu 8. 2. 2017 se ve Školním informačním centru v galerii Kratochvíle uskutečnila vernisáž s názvem „Dívejme se kolem sebe aneb Kde a jak se také žije“, na které byly vyhlášeny výsledky fotografické soutěže.

Pro návštěvníky byl připraven také hudební program: Přemysl Ševčík, student 3. ročníku, vystoupil s klavírní skladbou Piráti z Karibiku od Hanse Zimmera. Daniel Kučera, student 2. ročníku, který se prezentoval na vernisáži v galerii Kratochvíle již několikrát, zahrál na saxofon skladbu Groove It od Jamese Raye.

Číst dál ...

Anglie 2015 - Wales (Cardiff, London)

Dne 27. 1. 2016 se konala v galerii Kratochvíle vernisáž výstavy fotografií ze zájezdu do Anglie a Walesu, který probíhal v termínu od 25. 9. 2015 do 30. 9. 2015.

Zájezdu do Anglie a Walesu se účastnili zejména studenti druhých ročníků. Měli možnost zlepšit si angličtinu a strávit pěkné chvíle v krásné přírodě ve Walesu nebo si dopřát městského ruchu v centru Londýna.

Pro návštěvníky vernisáže připravili studenti třídy I2C prezentaci zajímavých fotografií, video a hudební program. Na závěr byli hosté pozvaní na občerstvení, domácí dobroty, čaj a kávu.

Moderátor akce: Michal Žůrek

Hudební program: Jakub Jendřejek (klávesy)

Organizátoři vernisáže: Ing. Hana Lukášová, RNDr. Jitka Mrázková, Mária Sčasná

 

Dívej se kolem sebe, anebKde a jak se žije 2015-2016

dvejme se 2015 6V úterý 8. prosince 2015 se v galerii Kratochvíle konala vernisáž s názvem „Dívej se kolem sebe aneb Kde a jak se žije“. Byly vyhlášeny výsledky fotografické soutěže a také vystoupili hudebníci (kytara a klavír).

Mgr. Irena Családiová, koordinátorka environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty, vyhlásila výsledky fotografické soutěže v kategoriích „Příroda“ a „Ekologie“. Ředitel školy Ing. Jaroslav Král předal diplomy a ceny - knižní odměny - a popřál výhercům hodně úspěchů v další fotografické tvorbě. Další organizátorka akce Maria Sčasná pak prezentovala návštěvníkům (formou lístečků s čísly) všechny fotografie, které vyhrály. Návštěvníci byli na závěr vyzváni, aby se zapojili do divácké soutěže.

Na všechny účastníky, fotografy, návštěvníky i příznivce a fanoušky galerie Kratochvíle čekalo u baru malé pohoštění. Účast byla hojná - zejména pokud jde o bývalé studenty, absolventy naší školy, kteří se na naše kulturní akce i po letech rádi přicházejí podívat. Děkujeme Vám všem, kteří jste přišli.

Číst dál ...

Ajťáci na horách

Dne 4. 11. 2015 se v galerii Kratochvíle uskutečnila vernisáž výstavy s názvem Sportovně turistický kurz Krkonoše aneb Ajťáci na horách.

V minulém školním roce v termínu od 21.6. do 26.6. 2015 se konal pro všechny třetí ročníky naší školy Sportovně-turistický kurz Krkonoše, jehož hlavním organizátorem je už po mnoho let Mgr. Radek Tesař. Dále kurz svou účastí podpořili Mgr. Holá, Mgr. Mlejnecká, Mgr. Nowak a Ing. Golembiovská.

Číst dál ...

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

info@spseiostrava.cz

Další kontakty

Vyhledat...