Úspěch v soutěži ROBO!!!

robo 2018Dne 2. 2. 2018 se žáci třídy I4A Lukáš Novotný, Filip Šabacký a Jan Pelíšek vypravili na soutěž ROBO!!! pořádanou katedrou kybernetiky a BMI FEI VŠB-TU Ostrava. Soutěž je zařazena v celorepublikové soutěži středoškolské mládeže a široké technické veřejnosti o nejrychlejší mobilní robot sledující vodící čáru. Studenti si sestrojili robota ze stavebnice Lego Mindstorms s kostkou NXT a naprogramovali podle požadovaných pravidel soutěže.  

Sestrojený a naprogranovaný robot zvládl i složitejší soutěžní dráhu určenou pro kategorii Sledovač čáry s mikrokontrolerem.

V soutěži vybojovali 1. místo.

Ing. Renáta Revendová

Náš student Michal Žůrek, první v celé republice!

logo programovaniUž tradičně naši studenti postupují a úspěšně se účastní ústředního kola Soutěže v programování ve všech kategoriích (vyšší programovací jazyky, webové aplikace a mikrořadiče). Ani letos tomu nebylo jinak, do ústředního kola této soutěže, mezi zhruba 20 nejlepších programátorů z každé kategorie, postoupili čtyři studenti:

  • Michal Žůrek a Filip Kaňák (webové aplikace)
  • Martin Fabík (vyšší programovací jazyky)
  • Michal Byrtus (mikrořadiče)

Nejlépe se letos dařilo Michalovi Žůrkovi (3. ročník, obor Informatční technologie), který v kategorii Webové aplikace v konkurenci 19 nejlepších programátorů z celé ČR zvítězil.

Všem děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme!!!

Hranické ROBOTOVÁNÍ 21. 3. 2017

hran robot 3 2017Dne 21. 3. 2017 se žáci třídy I3A Lukáš Novotný a Jan Zemánek vypravili na soutěž Hranické robotování pořádané Střední průmyslovou školou Hranice.  Soutěže se zúčastnilo 76 týmů z České republiky i Polska.  Studenti si sestrojili robota ze stavebnice Lego Mindstorms s kostkou NXT a naprogramovali podle požadovaných pravidel soutěže Sledovač čáry - Lego.  

Na kluky čekaly tři soutěžní dráhy. První dráha byla jednoduchá zvlněná černá čára. Druhá soutěž již představovala křižovatky, které bylo nutné projet s odbočením vpravo. A poslední soutěž byla vyhrazena pro nejrychlejší týmy z předchozích soutěží. Byla doplněna o překážku dráhy v podání pálené cihly, kterou bylo nutno objet a přibylo také křižovatek s menším poloměrem otáčení.

V konkurenci 34 týmů středních škol se neztratili a vybojovali 2. místo.

Ing. Renáta Revendová

Robotiáda 2017

robotiada 1Dne 10. 2. 2017 jsem se se skupinou studentů 3. ročníku oboru Informační technologie Lukášem Novotným, Janem Pelíškem, Vojtěchem Vavrečkou a Janem Zemánkem vypravila na soutěž Robotiáda ve VIDA! Science centru v areálu brněnského výstaviště pořádanou Jihočeským centrem pro mezinárodní mobilitu, z.s.p.o. Soutěže se zúčastnilo kolem 300 žáků a studentů z České a Slovenské republiky. Vzhledem ke studijnímu oboru a „ostravštině“ si kluci zvolili název „Bo-Ajty“.

Číst dál ...

Vyhledat...