Elektrotechnická olympiáda

EO logo mProjekt SCIENCE FACE představuje 5. ročník vědomostní soutěže Elektrotechnická olympiáda na www.facebook.com/go2fel

Soutěž je opět připravena katedrou telekomunikační techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT a svým posláním se snaží podpořit technické myšlení a dovednosti studentů středních škol a gymnázií.

Projekt má nejen prověřit základní vědomosti studentů z oblasti technologií, se kterými se běžně setkávají v jejich životě, ale i jejich vztah k oboru, samostatnost a kreativitu.

Číst dál ...

Náš student Michal Žůrek, první v celé republice!

logo programovaniUž tradičně naši studenti postupují a úspěšně se účastní ústředního kola Soutěže v programování ve všech kategoriích (vyšší programovací jazyky, webové aplikace a mikrořadiče). Ani letos tomu nebylo jinak, do ústředního kola této soutěže, mezi zhruba 20 nejlepších programátorů z každé kategorie, postoupili čtyři studenti:

 • Michal Žůrek a Filip Kaňák (webové aplikace)
 • Martin Fabík (vyšší programovací jazyky)
 • Michal Byrtus (mikrořadiče)

Nejlépe se letos dařilo Michalovi Žůrkovi (3. ročník, obor Informatční technologie), který v kategorii Webové aplikace v konkurenci 19 nejlepších programátorů z celé ČR zvítězil.

Všem děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme!!!

31. ročník soutěže v programování

Školní kolo soutěže v programování proběhlo ve dnech 23. a 24. 2.  ve dvou kategoriích programování a tvorba webu.

Do okresního kola (17. 3.) postoupilo sedm studentů:

Programování:

 • Martin Fabík, I4A    2. místo

 • Dominik Vyhňák, I3A

 • Jakub Šenk, I3C

Tvorba webu:

 • Michal Žůrek, I3C    1. místo (UK)

 • Filip Heyduk, I3B    2. místo

 • Filip Kaňák, I4A    3. místo

 • Luboš Nguyen, I4A

Z 1. až 3. místa studenti postoupili do kola krajského (21. 4.),  kde se rovněž v rámci našeho kraje velice pěkně umístili a po vyhodnocení krajů z celé republiky postoupili do kola ústředního (UK). Dobře reprezentovali školou i studenti, kteří absolvovali v krajském kole novou kategorii programování mikrořadičů.

Programování:

 • Martin Fabík, I4A    3. místo (UK)

Tvorba webu:

 • Michal Žůrek, I3C    1. místo (UK)

 • Filip Kaňák, I4A    3. místo (UK)

 • Filip Heyduk, I3B    5. místo

Mikrořadiče:

 • Michal Byrtus, I4A    2. místo (UK)

 • Richard Košťál, I4A    3. místo

Soutěž Inovační firma Moravskoslezského kraje

arr junior inovater letakMoravskoslezský kraj prostřednictvím Agentury pro regionální rozvoj organizuje pátý ročník soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje a již podruhé se do soutěže mohou zapojit žáci a studenti základních, středních a vysokých škol – kategorie Junior Inovátor.

Soutěžit mohou jak jednotlivci, tak celý studentský tým (3-5 členný). Předmětem hodnocení jsou podnikatelské záměry/projekty týkající se zdokonalení, resp. vylepšení stávajících výrobků, technologií a služeb, které nesmějí být starší 1 roku. Téma je libovolné a výběr záleží na individuálním přístupu jednotlivce nebo studentského týmu. Vítězné týmy i jednotlivci ve všech kategoriích obdrží hodnotnou věcnou cenu.

Číst dál ...

Hranické ROBOTOVÁNÍ 21. 3. 2017

hran robot 3 2017Dne 21. 3. 2017 se žáci třídy I3A Lukáš Novotný a Jan Zemánek vypravili na soutěž Hranické robotování pořádané Střední průmyslovou školou Hranice.  Soutěže se zúčastnilo 76 týmů z České republiky i Polska.  Studenti si sestrojili robota ze stavebnice Lego Mindstorms s kostkou NXT a naprogramovali podle požadovaných pravidel soutěže Sledovač čáry - Lego.  

Na kluky čekaly tři soutěžní dráhy. První dráha byla jednoduchá zvlněná černá čára. Druhá soutěž již představovala křižovatky, které bylo nutné projet s odbočením vpravo. A poslední soutěž byla vyhrazena pro nejrychlejší týmy z předchozích soutěží. Byla doplněna o překážku dráhy v podání pálené cihly, kterou bylo nutno objet a přibylo také křižovatek s menším poloměrem otáčení.

V konkurenci 34 týmů středních škol se neztratili a vybojovali 2. místo.

Ing. Renáta Revendová

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

info@spseiostrava.cz

Další kontakty

Vyhledat...