Exkurze do TE Dětmarovice

Exkurze započala u modelu elektrárny. Studenti byli před samotným vstupem do výrobního bloku elektrárny seznámeni s hlavními technologickými celky a formou dotazů vtaženi do komunikace s pracovníkem elektrárny zajišťujícím výklad.

Číst dál ...

Energetická maturita 2017, TE Tušimice

Bylo nám umožněno navštívit uhelnou elektrárnu Tušimice během programu Energetická maturita, která se konala od 25.4 do 28.4 2017.

Během těchto dnů nám bylo vysvětleno, jak elektrárna funguje. Byly pro nás připraveny prohlídky elektrárny, přednášky zahrnující proces výroby elektřiny, či exkurze do nedaleké rozvodny Výškov. K vidění bylo mnoho. Největší však zážitky byly: prohlídka do vnitřku chladící věže, strojovny nebo hasičské stanice. Průvodce nám naší prohlídku zpříjemnil i několika vtipy či zajímavými příběhy. Tento zážitek můžeme doporučit i ostatním studentům, protože se z cela ponoříte do provozu elektrárny a uvidíte to, co jiní nevidí. Poznáte nové věci a mnohé se přiučíte.

Děkujeme, že nám bylo umožněno se zúčastnit energetické maturity.

Radek Dunko, Daniel Černoch, žáci E3B

Jaderná maturita 2017, JE Temelín

jaderna maturita 2017 temelin 2

(26.4. - 28. 4. 2017)

Dne 26. 4. 2017 začal náš první den v JE Temelín, který byl čistě vzdělávací a vyčerpávající, nicméně důležitý, abychom se obeznámili s principem jaderné elektrárny a také se zaměřili více na primární a sekundární část elektrárny. Další den byl nabitý programem uvnitř elektrárny, čekala nás prohlídka strojovny v sekundární části JE, návštěva simulátoru v ovládacím bloku a prohlídka návštěvnického centra. Tento den byl nejzajímavější ze všech, protože jsme měli možnost vidět, jak to celé probíhá uvnitř elektrárny. Den jsme završili skvělým obědem v závodní jídelně elektrárny :-). Na poslední den, se nikdo z nás moc netěšil, protože se mělo ukázat, jak moc jsme dávali pozor a co jsme si odnesli z přednášek. Psal se závěrečný test, který jsme nakonec, všichni úspěšně zvládli. Posléze jsme si vyposlechli přednášku od předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Ing. Dany Drábové a taky sympatického pana ředitele JE Temelín Bohdana Zronka.

Děkujeme a jsme rádi, že jsme dostali příležitost navštívit JE Temelín, je to skvělá zkušenost a určitě bychom to doporučili každému, ať se tam jede podívat a vidí to vše na vlastní oči :-).

 Matěj Vláčil, Vítězslav Kočí, František Vantuch, Jan Palánek, žáci E3B

Číst dál ...

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

info@spseiostrava.cz

Další kontakty

Vyhledat...