Veletrh „Ampér 2017“

amper 2017 2Dne 22. 3. 2017 se žáci I2A zúčastnili 25. ročníku veletrhu „Ampér 2017“ v Brně. Žáci se měli možnost seznámit s novinkami v oblasti elektrotechniky, elektroniky a elektromobility.

Ve třech halách a přilehlých venkovních pozemcích bylo možno vidět velké množství digitálních měřicích přístrojů, včetně příkladů konkrétního měření. Z elektroniky byly představovány např. novinky v oblasti LED osvětlení nebo infra panely/obrazy jako tepelné zářiče, fotovoltaika apod.

Číst dál ...

Prezentace firmy „maxi-technology“

Ve středyk článku 1. a 8. února 2017 proběhla ve třídách E3B a E4B přednáška na téma „Světelné zdroje a návrh osvětlení“ spojená s prezentaci firmy „maxi-technology“.

Pan Ing. Miroslav Tyrpa, jednatel firmy, přednášel na dané téma i s praktickými ukázkami. Taky poukázal na možnost souvislé praxe i budoucího uplatnění našich žáků ve firmě.

Číst dál ...

Den první pomoci

prvni pomoc 2017Ve čtvrtek 26.1. 2017 se na naší škole uskutečnila akce určená studentům prvních ročníků, na které jsme se mohli dozvědět, jak správně poskytnout první pomoc.

Studentky a vyučující Lékařské fakulty Ostravské univerzity si pro nás připravily prezentace v PowerPointu, včetně krátkých ilustračních videí, a v některých hodinách jsme si také mohli vyzkoušet nácvik různých situací v praxi. Naučili jsme se, jak obvázat poraněnou ruku, uložit ji do trojcípého šátku. Studentky nám ukázaly, jak správně použít Rautekův hmat. Dozvěděli jsme se, co dělat při úrazu elektrickým proudem.

Číst dál ...

Prezentace firmy Schrack technik

prezentace firmy schrackV pátek 27. 1. 2017 proběhla ve třídách E3B a E4B prezentace firmy Schrack technik.

Pan Jan Mynář, vedoucí ostravského střediska, představil žákům profil firmy. Přednášel na téma „Rozvaděče v bytové zástavbě“ a taky poukázal na možnosti budoucího uplatnění našich žáků ve firmě a technických oborech vůbec.

http://www.schrack.cz/o-spolecnosti/

Ing. Pavlová

Prezentace Katedry kybernetiky a biomedicínského inženýrství 2017

Prezentace Katedry kybernetiky a biomedicínského inženýrství 3Ve čtvrtek 26. 1. 2017 přijela na naší školu „mobilní laboratoř“ z katedry kybernetiky a biomedicínského inženýrství z VŠB FEI.

Ing. Macháček se svými kolegy našim žákům 4. ročníku představil možnost studia na této katedře a praktickými ukázkami předvedli, s čím vším se během studia můžou potkat a na čem by sami mohli v příštích letech spolupracovat.

http://cbe.vsb.cz/

 

Číst dál ...

Další články...

Kde nás najdete

Kontakt

Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky

Kratochvílova 7/1490,
702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

596 118 465, 596 118 466, 596 127 364
(s možností volby)

info@spseiostrava.cz

Další kontakty

Vyhledat...